Klozet Tıkanıklık Açma İstanbul

Nisan 7, 2024

Tıkanıklığı açmak için tuvalet giderime ne dökebilirim? Tuvalete bir fincan karbonat ve iki fincan sirke döküp yarım galon sıcak su ekleyerek kendi gider temizleyicinizi yapın. Bulaşık sabunu da bazı tıkanıklıkların açılmasına yardımcı olabilir. Her iki yöntemi de kullanırken, çözeltiyi bir gece bekletin ve ardından tıkanıklığın açılıp açılmadığını görmek için sifonu çekin.

klozet gideri açma istanbul

Tuvaletinizin tıkanıklığını karbonatla açmak için karbonatı beyaz sirke ve suyla karıştırarak kimyasal bir reaksiyon başlatın ve güçlü, doğal bir temizlik maddesi oluşturun. Kabartma tozu-sirke karışımı, boruları temizleyip kireçten arındırmanın yanı sıra sabun kalıntılarını da gidererek çok yönlü bir banyo temizleyicisi haline getirebilir.

Klozetin içine bir kova sıcak (ama kaynar olmayan) su dökün. Suya birkaç yemek kaşığı bulaşık sabunu ekleyin diyor. Tıkanıklığı yumuşatmak için sıcak su ve sabunu bekletin; sifonu çekmeye çalışın. Tıkanıklık giderilene kadar işlemi gerektiği kadar tekrarlayın.

Sıcak Su ve Bulaşık Sabunu Bulaşık deterjanı ve sıcak su tıkanıklığı yumuşatırken 10-15 dakika bekleyin. Bunu yaptığınızda tuvalet tıkanıklığı açılacak ve sifon serbestçe çekilecektir. Alternatif olarak, tuvaletinizi banyonuzdan çıkmadan temizlemek istiyorsanız lavabodan sıcak su ve şampuan kullanabilirsiniz.

Pistonu deliğin üzerine pompalayın İlk daldırma havayı hazneye iteceğinden ve geri sıçrayabileceğinden, önce yavaşça aşağı doğru itin. Ardından tıkanıklığı bozmak ve gevşetmek için sertçe yukarı çekin. Su boşalmaya başlayana kadar kuvvetlice itmeye ve çekmeye devam edin. Tuvaletin tıkanıklığının açılması 15 ila 20 döngü alabilir.

Kola tuvalet giderindeki tıkanıklığı açabilir mi? Gidere döktükten sonra, sıcak su akıtmadan önce bir veya iki saat boyunca köpürmesine ve aşındırıcı gücünü kullanmasına izin verin. Kola, giderlerinizi tıkayabilecek birikintileri parçalayan fosforik asit ile yüklüdür!

Kola borulara zarar verebilir mi? Fosforik asit kesinlikle etkili bir gider temizleyicidir ve endişelenmeyin – göründüğü kadar zehirli değildir. Fosforik asit, birçok gıdada doğal olarak bulunan fosfordan yapılır. Tıpkı şekerli her şey gibi ölçülü tüketilmelidir, ancak tuvaletiniz herhangi bir zarara uğramayacaktır!